Soutěž v požárním sportu „O posvícenský koláč“ Strážkovice

„Ahoj, v sobotu sraz v 9 hodin u obecniho uradu a odjezd na soutěž do Strážkovic. P.H.“ Tak zněla zpráva SMS, která přišla na mobil členům mužstva našeho SDHáčka. Tož, co se po dlouhé době nepodívat, jak trénují chlapi?

Tak tedy: ráno mrholení, Avia si dala říct a než se svolali opozdilci, už byla řádně nažhavená na odjezd směr Strážkovice. Před zoufalstvím, že nás je málo, nás Hepik uklidnil hláškou: „to dopadne“. Dopadlo to, 2 kolegové z Malých Svatoňovic a 1 z Trutnova  doplnili družstvo do plného počtu a následovala klasika. Nástup 13 družstev, losování, čekání na start, naše nečekaná (i když dopředu prorokovaná) exhibice, vyhlášení výsledků a domů.

Zkouška mašiny proběhla u Avie – OK. Při startu se mašina rozhodla, že se jí už nechce makat, domluvila se se zapalováním a konec. Družstvo SDH Malé Svatoňovice mašinu půjčilo, na základně proběhla výměna a teď už jen čekat na výstřel rozhodčího. Ouha, pistole selhala, muselo se znovu nabíjet. Po zdařilém druhém pokusu kluci vystartovali, jeden z účastníků se chvilku seznamoval se závitem na savici a sacím košem, obětavě se pro nasátí vody potopil pod hladinu vody v nádrži, hadice roztažené, rozdělovač připraven, všichni na svých místech. Aby toho nebylo málo, praskla hadice. Rána jak z děla a do jednoho terče nenastříkáme a nenastříkáme. Celý proces útoku pobavil všechny zúčastněné, jako trénink dobrý, umístění na 12. – 13. místě se sladkou odměnou.

Děkujeme pořadatelům, počasí – i sluníčko se na to přilezlo podívat, kolegům ostatních SDH za podporu a těšíme se příště na shledanou.

  Nástup

Losování

Mužstvo

Vyhlášení

Odměna účastníkům kulturní vložky

Koláčky za snahu

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.